20 lis 2011

Stabilizacja wody w oczku wodnym,Pielęgnacja oczka wodnego




Przede wszystkim musimy pamiętać o ciągłym napowietrzeniu i dbałości o pH wody. Jest to bardzo ważne, gdyż odpowiednie parametry w zbiorniku prowadzą do samoczynnego oczyszczania i cyklu ekologicznego. Twardość i buforowanie wody ustabilizujemy przy pomocy preparatów. Jeśli chodzi o nasycenie wody tlenem, możemy przedsięwziąć wiele działań, od uruchomienia pompy z filtrem i napowietrzaczem, przez dostępne na ogrodniczym rynku biologiczne środki, po zamontowanie kaskady lub wodotrysku.

5 komentarzy:

  1. Ja jeszcze nie mam oczka wodnego u siebie w ogrodzie ale także już zaczynam o nim myśleć. Muszę przyznać, że faktycznie może to być całkiem miły dodatek. jakiś czas temu również kupowałam niezbędne narzędzia ogrodnicze w https://garden-system.pl/narzedzia-ogrodnicze-c330 więc teraz bez przeszkód będę mogła pracować.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja nie mam u siebie oczka wodnego ale wiem z doświadczenia jak samo nawadnianie jest ważne. Tym bardziej, że po przeczytaniu https://zbudujmydom.pl/artykul/jaki-hydrofor-do-podlewania-ogrodu-kupic wiem również jaki hydrofor będzie odpowiedni do nawadniania.

    OdpowiedzUsuń
  3. Niestety ja także nie posiadam oczka wodnego, ale wszystkie moje zielone zakątki w ogrodzie są bardzo zielone. Teraz mam również kilka iglaków i po przeczytaniu https://www.lovethegarden.com/pl-pl/artykul/nawozenie-iglakow wiem również jak wygląda sprawa ich nawożenia.

    OdpowiedzUsuń
  4. U siebie ja również jeszcze nie mam oczka wodnego, ale może kiedyś uda mi się je założyć. Muszę przyznać, że bardzo fajną spraw jest to co napisano w https://kb.pl/porady/jak-nawadniac-ogrod-_wp20/ czyli właściwe nawadnianie ogrodu.

    OdpowiedzUsuń