Porady dotyczące budowy domu,wykończenia wnętrz, prawo budowlane,remonty,zakładanie oraz pielęgnacja ogrodów,ogrzewanie pomieszczeń oraz wiele innych przydatnych informacji i ciekawostek.
20 lis 2011
Stabilizacja wody w oczku wodnym,Pielęgnacja oczka wodnego
Przede wszystkim musimy pamiętać o ciągłym napowietrzeniu i dbałości o pH wody. Jest to bardzo ważne, gdyż odpowiednie parametry w zbiorniku prowadzą do samoczynnego oczyszczania i cyklu ekologicznego. Twardość i buforowanie wody ustabilizujemy przy pomocy preparatów. Jeśli chodzi o nasycenie wody tlenem, możemy przedsięwziąć wiele działań, od uruchomienia pompy z filtrem i napowietrzaczem, przez dostępne na ogrodniczym rynku biologiczne środki, po zamontowanie kaskady lub wodotrysku.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Bardzo fajnie zostało to napisane.
OdpowiedzUsuńJa jeszcze nie mam oczka wodnego u siebie w ogrodzie ale także już zaczynam o nim myśleć. Muszę przyznać, że faktycznie może to być całkiem miły dodatek. jakiś czas temu również kupowałam niezbędne narzędzia ogrodnicze w https://garden-system.pl/narzedzia-ogrodnicze-c330 więc teraz bez przeszkód będę mogła pracować.
OdpowiedzUsuńJa nie mam u siebie oczka wodnego ale wiem z doświadczenia jak samo nawadnianie jest ważne. Tym bardziej, że po przeczytaniu https://zbudujmydom.pl/artykul/jaki-hydrofor-do-podlewania-ogrodu-kupic wiem również jaki hydrofor będzie odpowiedni do nawadniania.
OdpowiedzUsuńNiestety ja także nie posiadam oczka wodnego, ale wszystkie moje zielone zakątki w ogrodzie są bardzo zielone. Teraz mam również kilka iglaków i po przeczytaniu https://www.lovethegarden.com/pl-pl/artykul/nawozenie-iglakow wiem również jak wygląda sprawa ich nawożenia.
OdpowiedzUsuńU siebie ja również jeszcze nie mam oczka wodnego, ale może kiedyś uda mi się je założyć. Muszę przyznać, że bardzo fajną spraw jest to co napisano w https://kb.pl/porady/jak-nawadniac-ogrod-_wp20/ czyli właściwe nawadnianie ogrodu.
OdpowiedzUsuń